Roboty nieodłącznie kojarzą nam się z rzeczą niesamowicie skomplikowaną. Tak skomplikowaną, że nie tylko zbudowanie takiej maszynerii wydaje się niemożliwe, ale także zrozumienie jej działania wykracza poza nasz horyzont. Koło Naukowe CybAiR stara się zmienić ten pogląd i pokazać każdemu chętnemu, że i on jest w stanie zająć się robotyką.

Celem działalności Koła Naukowego CybAiR jest umożliwienie rozwoju pasji jego Członków i Sympatyków poprzez stworzenie warunków do wymiany doświadczeń i wzajemnej pomocy, ułatwienie dostępu do zasobów laboratoryjnych oraz pomoc w pozyskiwaniu funduszy na realizację projektów.  Celem dodatkowym jest promowanie robotyki oraz jej rozwój w Polsce, a w dalszej perspektywie również na świecie.

logo koła naukowego

Koło jest organizacją tworzoną przez wszystkich jej członków, którzy mogą istotnie wpływać na jego działania i kształt. Stawia ono nacisk na ciągły rozwój poprzez prowadzenie innowacyjnych projektów, usprawnianie struktury Koła i sposobów jego działania. Ważne jest dla nas także bycie otwartym na inne organizacje i możliwości współpracy z nimi. W pierwszej kolejności staramy się słuchać i empatycznie spojrzeć na problem, a dopiero później przedstawiamy swój punkt widzenia.

Na wydarzenia organizowane przez Koło może przyjść każdy, o ile ma czas i chęci trochę się zaangażować. Zazwyczaj w trakcie semestru organizowanych jest kilka wykładów otwartych na tematy związane z robotyką oraz jeden lub dwa kursy. Kursy staramy się kończyć projektem, aby zdobytą wiedzę wypróbować w praktyce.

Oprócz tego realizujemy większe przedsięwzięcia, takie jak budowa łazika CUD na konkurs European Rover Challenge 2016.

Jeszcze jedną rzeczą, o której warto wspomnieć jest organizacja Festiwalu Robotyki Cyberbot. Jest to coroczne święto robotyki, które łączy w sobie zawody robotów oraz pokazy i prezentacje. Podczas Festiwalu można zobaczyć z bliska co dzieje się w laboratoriach robotycznych oraz spotkać ludzi, którzy zajmują się robotyką na co dzień.